Joliot - pekingský palácový psík
Copyright © 2011-2023 by "Kateřina Schreibová"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: joliotpekingese@email.cz
O nás:
Prvního pekinéze jsme si do naší rodiny pořídili v roce 1987, původně patřil mé sestře, která však po svém přestěhování a narození svých prvních dvou dětí, nechala fenku NANA Vekdan CS od paní Daniely Vokálkové u nás. S Nanynkou jsme byli na výstavě jen jednou, na oblastní výstavě, která nás na dlouhou dobu od vystavování odradila. Další výstavu jsme absolvovali až s novou fenkou CORA Espadron CS od chovatelky Ing. Pavly Nitkulincové, kterou jsme si přivezli v roce 1994.
V roce 1997 byla u FCI registrována naše chovatelská stanice JOLIOT.
V roce 1998 jsme si pořídili od paní Růženy Kloudové fenku DANETTE OF Ičo No Ki, která nám dělala radost celých téměř 15 let.
 
V roce 1999 přibyl ještě náš první odchov ACORNERO JOLLY Joliot po fence CORA Espadron CS, která bohužel zemřela druhý den po císařském řezu. Za jeho odchování jsme vděčni paní Mgr. Zuzaně Brotánkové - chov. stanice Camargo Dione, panu Václavu Nekolovi - chov. stanice Onyxový diadém a manželům Vetenglovým - chov. stanice z Bělského podzámčí, kteří nám po smrti jeho maminky podali pomocnou ruku a jen díky nim nám "náš malý Corny" mohl dělat radost celých 10 let.
Po náhlé a nečekané smrti našeho milovaného a výstavně velmi úspěšného psíka CH. MON-ROE Krahulecká skala v jeho necelých 3,5 letech, jsme vystavovat i chovat vlastně přestali. Naše 2 mazlíky - Danettku a Cornyho jsme si však samozřejmě nechali.

Začali jsme znovu vystavovat až v roce 2009 s koupí naší fenky, nyní již Multi CH., C.I.B. KEIRA GIFT OF Bohemia Orchis od chovatelky Olgy Vitujové.
V roce 2013 se nám podařilo odchovat 3 krásná, zdravá štěňátka - náš B-vrh po anglickém psíkovi - synovi CH. Palacegarden MADOC. Fenka BERNADETTE a psík BALTHASAR BRAYDEN zůstávají v našem chovu. Nyní jsou již oba Mezinárodní championi, Grandchampioni a Championi několika zemí (oba patelly - 0 / 0), Bernadette dokonce Evropskou vítězkou mladých 2014.
V roce 1996 k nám do rodiny přibyl MON-ROE Krahulecká skála od paní Evy Heldové z Bratislavy
CORA Espadron CS
MON-ROE Krahulecká skála
Danette of Ičo No Ki
WDS 2013 třída šampionů - Keira Gift of Bohemia Orchis
Bernadette + Balthasar Joliot
Joliot - chov. stanice
Na konci roku 2015 porodily všechny naše 3 feny a tak se nám náš život na chvilku změnil na "štěněčí ráj" a náš byt byl demolován celkem 13 štěňaty !!! Pro Knockie byl tento jejím vrhem třetím (prvním u nás) a posledním. Fenečky DESTINY DE ABUKANTOS Joliot a ELLA ELLE L´A Joliot (v majetku paní Jaroslavy Kombercové) a pejsek ELITE LOOK OF Joliot zůstávají v našem chovu, stejně tak jako později i jejich potomci a další potomci - FRANCISCA THEA Joliot, FREDERICA FRIDA Joliot, GLAMOROUS GRACE Joliot, GRACIOUS GRETA Joliot, HUGO HOWEN Joliot, JOLLY JOKER Joliot a CHARLOTTE CHARITY & CHERISHED CHARLEA Joliot.
V téměř každém našem vrhu nás nějaké štěňátko natolik uchvátí, že se s ním nemůžeme rozloučit a tak se naše "smečka" již natolik rozrostla, že nám byt v panelovém domě začínal být už poněkud těsný a v roce 2018 jsme "jim" pořídili dům se zahradou. Psi s námi však nadále žijí v celém domě, který jim patří stejně jako nám. V současné době máme 14 psů - 9 fen a 5 psíků. Jak se nám nadále povede v chovu a našim malým nadějím na výstavním poli, můžete sledovat na našem webu.
Home O nás Pekinéz  Naši psi Naše feny Vzpomínáme Štěňata Výstavy Zajímavé odkazy
TOPlist
Corny
Všichni naši psi s námi žijí trvale v domě, všichni jsou vyšetřováni na luxaci patelly. Naše feny nemívají více než 3 vrhy za život.
DESTINY DE ABUKANTOS Joliot ELLA ELLE L´A Joliot
ELITE LOOK OF Joliot
   Oblíbené odkazy:

FCI

ČMKU

www.pekingese.eu

Krajská výstava Hradec Králové
Kontakt:

Kateřina Schreibová
Praskolesy 7
CZ - 267 54

E-Mail: joliotpekingese@email.cz